2 хв читання
1 група інвалідності: перелік хвороб для отримання

Для отримання інвалідності першої групи діяти обмеження згідно з чинним законодавством. У 2025 році експертні команди керуються новими стандартами, діє абсолютно інший алгоритм визначення стану здоров’я. Тому люди знаходяться в крайньому скрутному місці і не мають можливості отримати документ.

Кому дають першу групу інвалідності

Першу групу інвалідності підтримує людина з суттєвими хворобами. Це означає, що вони потребують нагляду і не можуть самостійно доглядати за собою. Існує перша та друга підгрупа з власними критеріями встановлення.


Перелік захворювань, які дають право на отримання 1 групи інвалідності

Перша група інвалідності поділяється на підгрупи А і Б залежно від рівня порушення здоров'я в осіб з інвалідністю та ступенем необхідності в поточному сторонньому погляді, допомозі чи нагляді.

Оновлений перелік захворювань для встановлення інвалідності 1А групи:

  1. Відсутність обох верхніх кінців на рівні плеча (кукси).

  2. Відсутність двох нижніх кінцівок (на рівні гомілки або вище) у поєднанні з внутрішньою верхньою кінцівкою.

  3. Психічні розлади зі стійкими та виразними психопатологічними проявами, такими як деменція, олігофренія (ідіотія, імбецильність), слабкість внаслідок шизофренії чи епілепсії.

  4. Прогресуючі захворювання центральної або периферичної нервової системи, а також наслідки травм і захворювань, що викликають незворотні та важкі порушення руху, мовлення чи зору (тетра- або триплегія, параплегія верхніх/нижніх кінцівок, виражена атаксія, важкі паркінсонічні чи гіперкінетичні синдроми, неможливість самостійного перебування й ходити, грубі бульбарні розлади, повна афазія, повна сліпота або концентричне звуження поля зору до 10° на обидва ока).

  5. Різко виражені контрактури або анкілози суглобів рук (плечові, ліктьові, променево-зап'ясткові) або ніг (кульшові, колонні, гомілково-ступеневі) у нефункціональних положеннях, якщо ендопротезування неможливе.

  6. Поєднання повної сліпоти обох очей (зір менше 0,1 або поле зору до 25°) з важкими соматичними хворобами, які зумовлюють значну втрату здоров'я та повну залежність від сторонньої допомоги; або з ампутаціями обох нижніх кінцівок на рівні стегна; або з ампутацією однієї верхньої кінцівки; або з повною глухотою.

Оновлений перелік захворювань для встановлення інвалідності 1Б групи:

  1. Повний вихід очей з обох боків (вроджена або набута анофтальмія).

  2. Сліпота на обидва ока внаслідок стійких і незворотних уражень (гострота зору з корекцією менше 0,05 або поле зору до 10°).

  3. Втрата обох нижніх кінцівок на рівні нижньої третини стегна або вище.

  4. Прогресуючі захворювання чи ураження нервової системи, що викликають незворотні та значні порушення рухових, мовленвих чи зорових функцій (параплегія, геміплегія, виражена атаксія, тотальна афазія, повна сліпота тощо).

  5. Психічні захворювання: кататонічний синдром у ясній свідомості тривалістю понад рік, слабкість на тлі епілепсії з частиною (15 і більше на місяць) нападами.

  6. Відсутність трьох або чотирьох пальців обох кистей, використовують з великими пальцями.

  7. Втрата обох верхніх кінцівок на рівні передпліччя у різних поєднаннях.

  8. Різко виражені контрактури або анкілози дрібних суглобів кистей, що призводять до втрати функціональності.

Звернутися за отриманням першої групи інвалідності

Для отримання інвалідності за першою категорією необхідно діяти за планом:

  1. Запис на прийом до лікаря.

  2. Збір документів.

  3. Отримання електронного направлення.

  4. Оцінювання експертною командою.

  5. Прийняття рішення.

Головною нормативною базою з цих питань Закон України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”, Закон України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 р. № 1338 «Деякі питання забезпечення проведення оцінювання повної функціональності особи», наказ Міністерства охорони здоров’я України від 10 грудня 2024 року № 2067 «Деякі питання забезпечення проведення оцінювання повної функціональності особи», наказ Міністерства охорони здоров’я України від 04 грудня 2001 року № 482 «Про затвердження порядку видачі медичного висновку про дитину з інвалідністю. до 18 років». років”.

Відстрочка для інваліда 1 групи

Порядок надання відстрочок у 2025 році регламентується одним законом – «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У статті 23 йде мова про саме про осіб з інвалідністю. Саме для цього слід брати підтверджуючі документи просто зараз і оформити відстрочку відповідно до чинного законодавства.

отримати інвалідність з адвокатом

З початку 2025 року діють нові правила позбавлення інвалідності і багато людей стикаються з проблемами. Механізми надання інвалідності у багатьох випадках є несправедливими. Для захисту своїх справ варто звернутися до юридичної компанії «Легіон Права» Наші юристи та адвокати розуміються на роботі експертних команд, тому не потрібно гаяти час, телефонуйте. 

📲 КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА БЕЗКОШТОВНА:

📞+380-63 289 84 27

📞+380-97 078 48 77

📞+380-95 548 87 07

Працюємо по всій країні та за її межами!

💻+380 98 234 9720 -Viber | WhatsApp | Telegram
🔗 https://t.me/LegionPrava

🔗 https://www.legionprava.com/

Коментарі
* Електронний лист не буде опубліковано на вебсайті.